Na czym polega keratynowe przedłużanie włosów?


Keratynowe przedłużanie włosów jest jednym z najpopularniejszych sposobów przedłużania/zagęszczania włosów, ponieważ opiera się o wykorzystanie podgrzewanej keratyny do łączenia włosów naturalnych z doczepianymi. Keratyna jest jednym z naturalnych składników włosów, który odpowiada za ich połysk. Gdy go nie ma, łuska włosa może się łatwo otworzyć, pozostawiając włosy podatne na uszkodzenia.

Uwielbiany przez kobiety na całym świecie jest gwarancją spektakularnych efektów. Ale na czym właściwie polega ta metoda?

Najprościej rzecz ujmując, przedłużanie/zagęszczanie włosów tą metodą polega na połączeniu cieniutkiego (im cieńsze tym lepiej) pasma naturalnych włosów z kosmykiem włosów doczepianych, zakończonym keratynową końcówką, tzw. łuską. Dzięki temu, że te dodatkowe kosmyki są zazwyczaj bardzo cienkie, pozwala to w dowolny sposób regulować ich liczbę oraz miejsce doczepiania. Następnie oba pasma (naturalne i doczepiane) łączymy na gorąco przy użyciu specjalnej zgrzewarki lub pistoletu.


Długotrwały efekt

Efekt zabiegu przedłużania włosów metodą keratynową, zależy oczywiście w dużej mierze od początkowej kondycji włosów oraz ilości, jakości i grubości doczepionych pasemek, jednak z całą pewnością, dobrze wykonany zabieg będzie więcej niż zadowalający, a często da naprawdę spektakularny efekt. Najważniejsze zaś, że metoda ta jest w 100% bezpieczna, nie niszczy w żaden sposób włosów i jest nieinwazyjna.

Doczepiane pasemka, trzymają się na włosach kilka miesięcy. Gdy minie ten czas, niezbędna jest korekta zabiegu, bowiem włosy rosną, i te doczepiane jako, że są zespolone na stałe w konkretnym miejscu z naszym naturalnym włosem, obniżają się wraz z odrostem, czyli oddalają się od skóry głowy i może zacząć być widać łączenia. Doczepione włosy należy dlatego delikatnie zdjąć rozpuszczając keratynę, a następnie założyć ponownie.

I tutaj właśnie pojawia się największa korzyść z inwestycji w jak najlepszej jakości doczepiane włosy - dzięki temu, że doczepimy włosy dziewicze lub premium możemy korzystać z nich przez wiele korekt i pozostaną one nierozwarstwione, lśniące, zdrowe i zdatne do użycia nawet przez kilka lat. W porównaniu ze słabej jakości włosami, które szybko się rozwarstwiają i nie znoszą tak dobrze ściągania i ponownego zakładania, jest to ogromna oszczędność w długiej perspektywie, mimo że włosy dziewicze czy premium są nieco droższe.

Dowiedz się więcej - kliknij i przeczytaj mój artykuł >

Metoda żelowa - czym się różni od keratynowej?


Pochodną keratynowego przedłużania włosów jest metoda żelowa - bardzo podobna do metody keratynowej, jednak nieco trwalsza. Nie będzie ona jednak odpowiednia dla każdego rodzaju włosów, dlatego metodę jaką doczepimy włosy akurat Tobie, ustalimy na konsultacji - dla jednego typu włosów dużo lepiej sprawdzi się metoda keratynowa, dla innego - żelowa


Metoda żelowa - co to jest?

Metoda żelowego przedłużania włosów na ciepło polega w zasadzie na tym samym - łączeniu pasemek naturalnych włosów z doczepianymi za pomocą zgrzewu na ciepło - tyle tylko, że w tym przypadku nie jest to łuska keratynowa, a tzw. łuska żelowa. Jest ona nieco trwalsza i mocniejsza od keratyny, a przy tym łatwa do zdjęcia za pomocą cążek (nie trzeba jej rozpuszczać jak keratyny). Metoda żelowa jest też odporna na olejki i maski.

Dowiedz się więcej - kliknij i przeczytaj mój artykuł >

Typy włosów jakie stosuję - czym się różnią?


Przede wszystkim - na włosach nie można oszczędzać. Lepiej jest zapłacić nieco więcej na początku, kupując naprawdę dobrej jakości włosy, które posłużą nam latami, niż pozornie oszczędzić kilkaset złotych inwestując we włosy niskiej jakości, które będą się kołtunić, rozwarstwiać, niszczyć i nie trzymać tak dobrze naszych naturalnych. Lepiej jest więc np. zaczekać dodatkowe kilka tygodni czy miesięcy by "dozbierać" na nieco droższe włosy, niż "skusić się" na te pozornie tańsze i potem zwyczajnie żałować tej decyzji.

Włosy jakich używam to starannie wyselekcjonowane włosy najwyższej jakości - dziewicze i premium. Kupując włosy u mnie otrzymujesz nie tylko bogaty Pakiet Powitalny (konsultacja i założenie włosów gratis oraz paczka prezentów) ale też gwarancję zakupu najlepszych możliwie włosów, które będą Ci służyć nawet kilka lat. Możesz mieć pewność, że włosy, jakie dla Ciebie dobiorę będą naprawdę najwyższej klasy, nie do odróżnienia od Twoich naturalnych a nierzadko nawet w nieco lepszej kondycji ;)


Rodzaje włosów jakie stosuję

Jak dbać o doczepiane włosy?


 

Dowiedz się więcej

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na temat przedłużania i zagęszczania włosów zapraszam do przeczytania kilku moich artykułów na ten temat