Keratynowa a żelowa metoda przedłużania włosów

  KERATYNOWA METODA PRZEDŁUŻANIA WŁOSÓW

   

  Keratynowe przedłużanie włosów jest jednym z najpopularniejszych sposobów przedłużania/zagęszczania włosów, ponieważ opiera się o wykorzystanie podgrzewanej keratyny do łączenia włosów naturalnych z doczepianymi. Keratyna jest jednym z naturalnych składników włosów, który odpowiada za ich połysk. Gdy go nie ma, łuska włosa może się łatwo otworzyć, pozostawiając włosy podatne na uszkodzenia.

  Uwielbiany przez kobiety na całym świecie jest gwarancją spektakularnych efektów. Ale na czym właściwie polega ta metoda?

  Najprościej rzecz ujmując, przedłużanie/zagęszczanie włosów tą metodą polega na połączeniu cieniutkiego (im cieńsze tym lepiej) pasma naturalnych włosów z kosmykiem włosów doczepianych, zakończonym keratynową końcówką, tzw. łuską. Dzięki temu, że te dodatkowe kosmyki są zazwyczaj bardzo cienkie, pozwala to w dowolny sposób regulować ich liczbę oraz miejsce doczepiania. Następnie oba pasma (naturalne i doczepiane) łączymy na gorąco przy użyciu specjalnej zgrzewarki lub pistoletu.

   

   

  Długotrwały efekt

  Efekt zabiegu przedłużania włosów metodą keratynową, zależy oczywiście w dużej mierze od początkowej kondycji włosów oraz ilości, jakości i grubości doczepionych pasemek, jednak z całą pewnością, dobrze wykonany zabieg będzie więcej niż zadowalający, a często da naprawdę spektakularny efe kt. Najważniejsze zaś, że metoda ta jest w 100% bezpieczna, nie niszczy w żaden sposób włosów i jest nieinwazyjna.

  Doczepiane pasemka, trzymają się na włosach kilka miesięcy. Gdy minie ten czas, niezbędna jest korekta zabiegu, bowiem włosy rosną, i te doczepiane jako, że są zespolone na stałe w konkretnym miejscu z naszym naturalnym włosem, obniżają się wraz z odrostem, czyli oddalają się od skóry głowy i może zacząć być widać łączenia. Doczepione włosy należy dlatego delikatnie zdjąć rozpuszczając keratynę, a następnie założyć ponownie.

  I tutaj właśnie pojawia się największa korzyść z inwestycji w jak najlepszej jakości doczepiane włosy – dzięki temu, że doczepimy włosy dziewicze lub premium możemy korzystać z nich przez wiele korekt i pozostaną one nierozwarstwione, lśniące, zdrowe i zdatne do użycia nawet przez kilka lat. W porównaniu ze słabej jakości włosami, które szybko się rozwarstwiają i nie znoszą tak dobrze ściągania i ponownego zakładania, jest to ogromna oszczędność w długiej perspektywie, mimo że włosy dziewicze czy premium są nieco droższe.

   

  Przedłużanie włosów keratyną – zalety

  Jedną z kluczowych zalet przedłużania włosów metodą keratynową jest możliwość wykreowania dowolnego, wymarzonego efektu. Dzięki pasmom z keratynową łuską zagęścisz i wydłużysz pasma. Używając kręconych kosmyków, wyczarujesz na głowie burzę loków, a te idealnie proste pozwolą Ci cieszyć się gładką niczym tafla jeziora fryzurą.

   

  Wśród pozostałych zalet doczepiania włosów na keratynę wymienić trzeba:

  • naturalny efekt;
  • niewielką widoczność zgrzewów;
  • możliwość regulowania ilości keratyny i co za tym idzie wielkości łączeń;
  • trwały efekt, który utrzymuje się nawet przez 3-4 miesiące.
  • doczepione pasemka są mało widoczne
  • szybka i efektywna metoda doczepiania

   

  Zdejmowanie włosów

  Zdejmowanie zgrzewów keratynowych nie jest specjalnie trudne, należy nałożyć środek do usuwania wosku z włosów i zaczekać kilka minut, aby zaczął działać. Następnie łapiemy szczypce do usuwania zgrzewów i zdecydowanym ruchem ściskamy je w celu ich usunięcia.

  Ostatnim etapem usuwania zgrzewów z keratyny jest wyczesywanie ich z włosów. Jeśli we włosach wciąż znajdują się resztki wosku, to należy powtórzyć wyczesywanie.

   

   

  ŻELOWA METODA PRZEDŁUŻANIA WŁOSÓW

   

  Pochodną keratynowego przedłużania włosów jest metoda żelowa – bardzo podobna do metody keratynowej, jednak nieco trwalsza. Nie będzie ona jednak odpowiednia dla każdego rodzaju włosów, dlatego metodę jaką doczepimy włosy akurat Tobie, ustalimy na konsultacji – dla jednego typu włosów dużo lepiej sprawdzi się metoda keratynowa, dla innego – żelowa

   

  Metoda żelowa – co to jest?

  Metoda żelowego przedłużania włosów na ciepło polega w zasadzie na tym samym – łączeniu pasemek naturalnych włosów z doczepianymi za pomocą zgrzewu na ciepło – tyle tylko, że w tym przypadku nie jest to łuska keratynowa, a tzw. łuska żelowa. Jest ona nieco trwalsza i mocniejsza od keratyny, a przy tym łatwa do zdjęcia za pomocą cążek (nie trzeba jej rozpuszczać jak keratyny). Metoda żelowa jest też odporna na olejki i maski.