Najczęściej zadawane pytania

1Jak długo trwa zabieg przedłużania?
Czas trwania samego przedłużenia zależy oczywiście od ilości pasemek, jakie doczepiamy, ale zwykle waha się pomiędzy 1 godziną a 3 godzinami.
2Czy przedłużanie/zagęszczanie niszczy włosy?
Jeśli metoda przedłużania została dostosowana do kondycji włosów klientki, a zabieg został przeprowadzony fachowo i profesjonalnie przedłużanie nie odbije się z pewnością na kondycji naturalnych kosmyków. Warto pamiętać jeśli twoje włosy są naprawdę osłabione, np. przez chorobę , zażywanie bardzo silnych leków , ciąże czy karmienie piersią, przed podjęciem decyzji o przedłużaniu proponuje wzmocnienie cebulek, np. poprzez suplementy czy zabiegi na skórę głowy. Aby chronić naturalne włoski przez uszkodzeniem, nie zdejmuj nigdy doczepów samodzielnie. Kiedy zdecydujesz, że chcesz się ich pozbyć, przyjdź na profesjonalne ściągnięcie, to jest bardzo ważne. Chcąc zachować zdrowe włosy, zadbaj o odpowiednią pielęgnację. Nie obciążaj kosmyków ciężkimi kosmetykami, odpowiednio je nawilżaj i susz chłodnym powietrzem suszarki. O doczepione włosy trzeba dbać tak samo jak o nasze, żeby były piękne i lśniące.
3Jak dbać o przedłużane włosy?
Przedłużane włosy trzeba traktować dokładnie tak samo, jak swoje własne, by jak najdłużej móc się nimi cieszyć. Przede wszystkim należy uważać na łączenia oraz unikać robienia się kołtunów - przed myciem włosów dokładnie je rozczesz . Do czesania używaj specjalnej szczotki (dostaniesz taką ode mnie w prezencie przy pierwszym przedłużaniu), do mycia używaj delikatnych i dobrej jakości szamponów bez olejków (również otrzymasz ode mnie przy pierwszym przedłużeniu) . Przekażę Ci także dokładne instrukcje tuż po zabiegu.
4Skąd takie różnice w cenie włosów?
Im lepszej jakości włos, tym droższy, to oczywiste. Im dłuższy włos, tym droższy. Im lepiej zachowany włos, im lepszą ma jakość, miękkość, połysk itd., tym droższy. Najdroższe są włosy dziewicze w odcieniu naturalnego jasnego blondu - z tej prostej przyczyny, że występują najrzadziej i są trudno dostępne. Na cenę włosów ma też wpływ ich długość i ogólna jakość, to czy były farbowane, rozjaśniane, jakiego są koloru. Włosy ciemne czy farbowane są dużo tańsze od naturalnych, niepoddawanych obróbce, czy włosów blond. Ja jestem zwolenniczką tego by na włosach nie oszczędzać i jeśli tylko budżet nam pozwoli, wybierać włosy jak najlepszej jakości, gdyż w dłuższej perspektywie bardziej opłaca się kupić droższe włosy, które posłużą nam kilka lat, niż zainwestować pozornie w tańsze, ale nie minie rok a trzeba będzie kupować kolejne. Dlatego ja osobiście nie oferuję włosów innych niż dziewicze i premium, za których jakość osobiście ręczę, które zawsze osobiście i indywidualnie dobieram pod konkretną klientkę - dzięki temu masz gwarancję, że włosy posłużą Ci bardzo, bardzo długo.
5Dlaczego trzeba wykonywać regularne korekty?
Dobrze założone włosy, jeśli do tego prawidłowo o nie dbamy, w zasadzie nigdy nie spadną - oczywiście mogą wypadać przy wyczesywaniu i czasami "zgubimy" pasemko, czy dwa, ale zasadniczo łączenie jest bardzo trwałe. Korekta polega na ściągnięciu pasemek i ponownym ich założeniu - robi się to głównie dlatego, że łączenie keratynowe/żelowe jest wykonywane w jednym konkretnym miejscu na głowie, a nasze włosy rosną - wraz ze wzrostem włosa miejsce łączenia obniża się co sprawia po prostu, że z czasem łączenia stają się widoczne - wówczas należy wykonać korektę by przenieść je wyżej. W zależności od tego jak szybko rosną Twoje włosy korektę będziesz musiała wykonać co 2-4 miesiące.
6Jak długo można nosić przedłużane włosy?
W zależności od jakości włosów powinny one utrzymać swój piękny wygląd nawet 2-3 lata, jeśli dobrze je pielęgnujemy i regularnie wykonujemy korekty łączeń.
7Co jeśli doczepiane pasemka będą odpadały?
Generalnie nie powinno to mieć miejsca i w 99% przypadków, jeżeli pasemka nadmiernie wypadają jest to wina nieprawidłowego dbania o włosy, niemniej jednak jeżeli cokolwiek się dzieje niezwłocznie zgłoś się do mnie - przedłużenia, które wykonuję objęte są gwarancją niezawodności więc wykonam bezpłatną korektę i przy okazji sprawdzę jaka może być przyczyna.